Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 13:20

Тімоті Снайдер: Путін не сприймав «справжність» України і українців


Історик Тімоті Снайдер на тлі обкладинки українського видання його роботи «Криваві землі»

Російський лідер Володимир Путін та його радники не сприймали Україну справжньою країною, а українців – справжньою нацією. Про це в ефірі Радіо Свобода сказав американський історик Тімоті Снайдер.

На його думку, в Кремлі вважали, що вторгнення у Крим і на Донбас буде достатньо, щоб розвалити сусідню державу.

«Я думаю, вони реально очікували, що багато українців стануть на їхній бік (чого, звісно, не сталося). Я думаю, вони розраховували, що українська держава відразу розвалиться, чого теж не сталося. Вони розпочали війну значною мірою тому, що мали некоректні уявлення про сусідню країну», – сказав Тімоті Снайдер.

За його словами, Володимир Путін ніколи не визнає своєї помилки і й надалі говоритиме, що українці і росіяни – це один народ. Ще один момент, який не врахувало керівництво Росії, вважає Тімоті Снайдер, – це існування громадянського суспільства.

«Вони вважають, що щоразу, коли стається щось на кшталт Майдану – це неодмінно «міжнародний сценарій». Винні геї, євреї, ЄС, американці – якась примарна міжнародна сила, що стоїть за протестами. Це просто смішно. Але здається, що у Росії справді вірять, що всі протести є частиною американської чи європейської, чи ще якоїсь конспірології. Услід за цією логікою вони можуть вважати, що в Україні вони борються зі США. Це, на жаль, маячня, адже США насправді приділяють Україні дуже мало уваги і не мають майже нічого спільного з подіями всередині України», – зазначає історик.

Тімоті Снайдер – американський історик, професор Єльського університету. Основні роботи Снайдера, присвячені новій та новітній історії країн Центральної та Східної Європи, перекладені десятками мов.

19 червня у виступі на Петербурзькому міжнародному економічному форумі президент Росії Володимир Путін вкотре у своїй кар’єрі повторив тезу про те, що «росіяни та українці – це один народ, один етнос, у будь-якому разі». Він також вважає, що Росія та Україна за будь-яких умов приречені на спільне майбутнє.

XS
SM
MD
LG