Доступність посилання

ТОП новини

Гройсман чекає на схвалення децентралізаційних змін до Конституції вже у п’ятницю


Володимир Гройсман ©Shutterstock
Володимир Гройсман ©Shutterstock

Голова Верховної Ради і голова Конституційної комісії Володимир Гройсман висловив сподівання, що ця комісія швидко схвалить проект змін до Конституції стосовно децентралізації після того, як ці зміни схвалила Венеційська комісія.

Як написав він у фейсбуці, він очікує, що вже у п’ятницю, 26 червня, на засіданні Конституційної комісії вдасться розглянути і схвалити проект змін до Основного закону в частині передачі повноважень на місця з урахуванням оприлюднених щойно рекомендацій Венеційської комісії.

«Я можу тільки подякувати європейським колегам за розуміння невідкладності цієї реформи і таку оперативну реакцію. Ми теж маємо підтвердити нашу готовність рухатись, не гаючи часу», – написав Гройсман.

Раніше в середу, 24 червня, Європейська комісія за демократію через право Ради Європи, відома також як Венеційська комісія, схвально оцінила проект змін до Конституції України щодо децентралізації, знайшовши лише два недоліки.

Як мовиться в попередньому звіті щодо цих конституційних пропозицій, які мають запровадити децентралізацію виконання функцій державної влади, ці пропозиції загалом відповідають Європейській хартії про місцеве самоврядування.

Проект добре підготований і заслуговує на підтримку, йдеться в документі.

XS
SM
MD
LG