Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписує закон про миротворців


Президент Петро Порошенко підписав Закон «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України», повідомила його прес-служба.

Цей закон, ухвалений 4 червня, законодавчо врегульовує питання проведення на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки у частині розширення підстав для допуску та перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України, мовиться в повідомленні.

Зокрема, такою підставою пропонується вважати надання Україні на її прохання допомоги у вигляді проведення на її території міжнародної операції з підтримання миру і безпеки на підставі рішення ООН або ЄС.

Водночас закон передбачає заборону на перебування на території України підрозділів збройних сил тих держав, які розв’язують проти України збройну агресію.

Напередодні ухвалення цього закону Верховною Радою президент підписав указ, яким увів у дію рішення Ради національної безпеки та оборони від 18 лютого «Про звернення до Організації Об’єднаних Націй та Європейського союзу щодо розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру та безпеки».

Згідно з рішенням РНБО, звернення щодо розгортання в Україні міжнародного миротворчого контингенту зумовлене інтересами щодо гарантування національної безпеки України та невідкладного розв’язання кризової ситуації, що склалася в окремих районах Донецької і Луганської областей, забезпечення ефективної імплементації мінських домовленостей.

Президент України Петро Порошенко пропонує ввести в зону протистояння на сході України, зокрема, на неконтрольовану Києвом ділянку кордону з Росією, миротворчий контингент. На його думку, найкращим варіантом були б поліційні сили Європейського союзу за мандатом Ради безпеки ООН. Проте у Євросоюзі наразі немає згоди щодо ідеї про направлення на схід України спеціальних миротворчих сил або підрозділів із Європи.

XS
SM
MD
LG