Доступність посилання

ТОП новини

Ципрас висловився за референдум щодо «ультиматуму» для Греції від європейських лідерів


Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас
Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас

Прем'єр-міністр Греції Алексіс Ципрас виступив з ідеєю проведення в його країні 5 липня референдуму щодо схвалення чи відмови від «ультиматуму», який отримали Афіни від європейських лідерів в питанні погашення боргів перед кредиторами. Йдеться передусім про суттєве скорочення видатків бюджету. Про це Ципрас заявив напередодні анонсованої «вирішальної» зустрічі Єврогрупи у Брюсселі в суботу, 27 червня.

Виступаючи в ефірі державного телебачення, Ципрас назвав пропозиції кредиторів «нестерпними» і закликав греків дати відповідь на ультиматум.

«Ми зобов’язані відповісти на ультиматум згідно з суверенним волевиявленням народу», – сказав Ципрас.

Грецький прем’єр-міністр у твердій позиції ЄС щодо повернення боргів Афінами помітив намір принизити грецький народ.

«Ці пропозиції, які очевидно порушують загальноєвропейські закони і права на зайнятість, рівність і гідність, демонструють, що метою деяких наших партнерів є не досягнення домовленості з усіма сторонами, а, можливо, метою було приниження цілого народу», – додав Ципрас.

Ципрас сказав, що поважатиме результати плебісциту, тоді як чимало урядовців його кабінету міністрів зі спротивом сприйняли таку пропозицію.

Ультиматум від європейських лідерів, головним чином Німеччини та Франції, полягає в тому, що в разі, якщо вихід із грецької кризи не буде знайдений протягом п’яти днів, для Греції стане неминучим вихід із єврозони. Грецію зокрема зобов’язують до 30 червня включно сплатити МВФ 1 мільярд 600 мільйонів євро за отриманими раніше кредитами. Афіни кажуть, що коштів таких не мають. На кінець місяця також збігає ухвалена раніше програма міжнародної фінансової допомоги Афінам в обмін на реформи й заощадження, за якою Греція й сподівалася отримати ці кошти.

Європейські дипломати у Брюсселі напередодні заявили, що чи не останньою можливістю Греції домовитися з кредиторами стане зустріч міністрів фінансів країн зони обігу євро в суботу, 27 червня.

XS
SM
MD
LG