Доступність посилання

ТОП новини

Литовські політики радять російським прокурорам перевірити стан здоров’я


Литовські політики критично відреагували на інформацію про перегляд Росією законності визнання незалежності країн Балтії.

Міністр закордонних справ Литви Лінас Лінкявічус написав на своїй сторінці у Twitter: «Абсурд... Раджу російській Думі та прокурорам з'ясувати питання, чи дійсно Земля обертається навколо Сонця».

А депутат Європарламенту від Литви Пятрас Ауштрявічус запропонував перевірити стан здоров’я російських перевіряльників.

«Російська прокуратура перевірить законність незалежності країн Балтії… Я закликаю терміново перевірити стан здоров’я російського прокурора», – мовиться у Twitter-і Ауштрявічюса.

Раніше на заяву Генеральної прокуратури Росії про перевірку законності визнання незалежності балтійських країн різко відреагувала президент Литви Даля Ґрібаускайте.

«Наша незалежність була здобута кров’ю нашого народу. Ніхто не має права погрожувати їй. Тільки ми вирішуємо нашу долю», – написала Ґрібаускайте у своєму Twitter-і.

Російське агентство «Інтерфакс» у вівторок, 30 червня повідомило, що Генеральна прокуратура Росії почала перевірку законності визнання незалежності країн Балтії Державною радою СРСР у 1991 році. Раніше з запитом про це у Генпрокуратуру звернулася група депутатів Державної думи Росії.

Як заявило джерело агентства, юридично рішення про визнання незалежності країн Балтії називають неповноцінним у зв’язку з тим, що воно ухвалювалося, як стверджують, неконституційним органом.

Державну раду СРСР як тимчасовий найвищий міжреспубліканський орган державної влади в Радянському союзі в перехідний, як тоді вважали, період створив після провалу серпневого путчу 1991 року З’їзд народних депутатів СРСР – найвищий тоді радянський орган влади – спеціальним законом, що мав силу конституційного. У законі зазначалося, що положення Конституції СРСР діють у частині, що не суперечить цьому законові. Саме Державна рада СРСР на першому ж засіданні визнала незалежність трьох держав Балтії. Змін про це до Конституції СРСР не встигли внести – вже через кілька місяців Радянський Союз був розпущений офіційно.

XS
SM
MD
LG