Доступність посилання

ТОП новини

«Газпром» заявляє про зупинку постачання газу в Україну з 1 липня


Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер
Голова правління «Газпрому» Олексій Міллер

Російський газовий монополіст «Газпром» заявляє, що з 1 липня зупиняє постачання газу до України після того, як Київ оголосив про припинення закупівель у «Газпрому».

«Україна не заплатила за постачання газу в липні. «Газпром» не поставлятиме газ в Україну за жодною ціною без передоплати», – цитує прес-служба російського монополіста слова голови правління Олексія Міллера.

30 червня «Нафтогаз України» повідомив, що з 1 липня зупиняє закупівлю газу в російського «Газпрому» до узгодження умов постачання.

«У зв’язку з тим, що 30 червня 2015 року завершується термін дії додаткової угоди між НАК «Нафтогаз України» та ВАТ «Газпром», а умови подальшого постачання російського газу в Україну не були узгоджені сьогодні під час тристоронніх переговорів у Відні, «Нафтогаз» зупиняє закупівлю газу у російської компанії. Транспортування газу територією України для європейських клієнтів «Газпрому» продовжуватиметься у повному обсязі згідно з контрактними умовами», – повідомили у «Нафтогазі».

Віце-президент Єврокомісії з питань Енергетичного союзу Марош Шефчович заявив, що Київ і Москва далекі від досягнення угоди щодо постачання російського газу українській стороні.

30 червня у столиці Австрії Відні відбувся черговий раунд переговорів про постачання газу між Україною, Євросоюзом та Росією.

Після завершення 31 березня чинності так званого «зимового» пакету Україна і Росія за посередництва Єврокомісії ведуть переговори про умови продовження постачання газу. Ці поставки важливі для наповнення підземних сховищ газу, розташованих на заході України. Саме ці сховища гарантують стабільність постачання палива європейським споживачам у зимовий період.

XS
SM
MD
LG