Доступність посилання

ТОП новини

Генпрокуратура Росії: юридичних перспектив у запиту щодо незалежності країн Балтії немає


У Генпрокуратурі Росії заявляють про відсутність юридичних перспектив у депутатського запиту щодо законності рішення Держради СРСР про визнання незалежності країн Балтії. Про це повідомляє російське державне агентство ТАСС із посиланням на офіційного представника відомства Марину Гриднєву.

За її словами, за законом Генпрокуратура Росії зобов’язана розглядати усі звернення. Гриднєва додала, що деякі з них «взагалі позбавлені здорового глузду».

Прес-секретар президента Росії Дмитро Пєсков сьогодні заявив російському агентству «РИА Новости», що Кремль не був знайомий з ініціативою депутатів про перевірку законності виходу країн Балтії з СРСР.

Раніше представники партії «Єдина Росія» звернулися до Генпрокуратури Росії з проханням перевірити легітимність створення в 1991 році Держради СРСР, яка визнала незалежність трьох балтійських республік.

Вчора стало відомо, що Генпрокуратура Росії почала перевірку законності визнання незалежності Латвії, Литви й Естонії.

Останнім часом у балтійських країнах посилилися побоювання з приводу можливої агресії з боку Росії. У зв’язку з цим Литва, Латвія й Естонія нещодавно закликали до постійної присутності сил НАТО на їхніх територіях.

XS
SM
MD
LG