Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко обіцяє сьогодні підписати зміни до Конституції щодо децентралізації


Президент Петро Порошенко
Президент Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко заявляє, що до кінця дня середи, 1 липня, підпише проект змін до Конституції в частині децентралізації і передасть їх до парламенту. Про це президент заявив, презентуючи зміни на зустрічі з журналістами, на подвір’ї адміністрації президента.

«До кінця дня я оформлю це в законопроект і сподіваюсь без змін передам Верховній Раді України», – повідомив Порошенко.

При цьому президент наголосив, що ніякого спеціального статусу для Донбасу у частині змін до Конституції не передбачено.

Нещодавно Європейська комісія за демократію через право Ради Європи, відома також як Венеційська комісія, загалом схвально оцінила проект змін до Конституції України щодо децентралізації, знайшовши лише два недоліки. Фахівці заявили, що у проекті необхідно постановити, що право звільняти місцевих керівників має бути надано президентові тільки за рекомендацією уряду, і також варто додати пункт про те, що деякі категорії адміністративно-територіальних одиниць чи спеціальні умови для них або в їхніх межах можуть бути створені тільки законом. Конституційна комісія погодилася з висновками Венеційської комісії і внесла ці корективи. А вже напередодні комісія більшістю голосів підтримала зміни до Основного закону і передала їх на підпис президентові.

XS
SM
MD
LG