Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 05:43

Законопроект про статус кримськотатарського народу внесуть до Ради після 15 липня – Джемілєв


Лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв

Лідер кримськотатарського народу, уповноважений президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв заявляє, що законопроект про статус кримськотатарського народу подадуть до Верховної Ради після 15 липня. Про це Джемілєв повідомив на своїй сторінці у Фейсбуку.

«Завершуємо підготовку законопроекту про статус корінного народу. Через два тижні в Києві відбудеться дводенний семінар технічних консультацій та напрацювань остаточних норм законодавчого забезпечення прав корінних народів України. Зокрема мова йтиметься про законопроект про статус кримськотатарського народу… За результатах двох днів плідної роботи (14-15 липня) ми отримаємо фахово розроблені документи, які будуть готові до внесення у парламент», – повідомив Джемілєв.

Семінар, на якому серед іншого, напрацьовуватиметься зміст законопроекту про особливий статус кримськотатарського народу, проходитиме за підтримки ООН, а в консультаціях візьмуть участь європейські експерти і фахівці з питань корінних народів. Також мають бути присутні представники ОБСЄ, уповноваженого Верховної Ради з прав людини і кількох управлінь апарату українського парламенту.

Верховна Рада України 20 березня 2014 визнала статус кримськотатарського народу як корінного і приєдналася до Декларації прав корінних народів ООН 2007 року.

XS
SM
MD
LG