Доступність посилання

ТОП новини

Переговори про надання допомоги Греції продовжаться після референдуму


Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум
Голова Єврогрупи Єрун Дейсселблум

Переговори щодо надання Греції фінансової допомоги продовжаться після проведення референдуму у цій країні щодо пропозицій кредиторів. Таке рішення ухвалили міністри фінансів єврозони у середу, 1 липня.

За словами голови Єврогрупи Єруна Дейсселблума, немає підстав для проведення переговорів до отримання результатів референдуму у Греції.

У середу прем’єр-міністр Греції Алексіс Ципрас знову закликав громадян цієї країни висловитися на референдумі 5 липня проти запропонованих країні умов надання міжнародної фінансової допомоги.

Алексіс Ципрас зробив нову пропозицію міжнародним кредиторам країни, проте деякі європейські чиновники назвали її недостатньою і заявили, що угода з Афінами неможлива до референдуму 5 липня.

У листі, який Ципрас надіслав пізно ввечері 30 червня, він закликав до «нової угоди, яка б регулювала фінансові питання країни через Європейський механізм стабільності», заявив неназваний грецький посадовець.

30 червня міністри фінансів зони євро під час екстреної телефонної конференції відмовилися продовжити фінансову допомогу Греції. Кредит у розмірі 1,5 мільярда євро Греція мала погасити до 18:00 за часом Вашингтона (це 1:00 1 липня за київським часом).

Президент Греції Прокопіс Павлопулос підписав указ про проведення 5 липня референдуму за пропозиціями кредиторів.

XS
SM
MD
LG