Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 15:00

Лещенко: голосування за реструктуризацію валютних кредитів відбулося з порушеннями


Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко

Депутат Верховної Ради Сергій Лещенко звертається до голови парламенту Володимира Гройсмана з листом, у якому стверджує, що при голосуванні за законопроект № 1558-1 були порушені положення закону України «Про регламент Верховної Ради України».

«Після нерезультативного голосування зазначеного законопроекту в третьому читанні та в цілому, яке набрало 225 голосів, не було здійснено процедуру повернення до розгляду раніше відхиленого законопроекту.
Відтак, голосування, яке набрало 229 голосів, не можна вважати таким, яке було проголосовано за законопроект в цілому», – стверджує депутат на своїй сторінці у Facebook.

Лещенко просить не направляти законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів на підпис президентові Порошенку.

Раніше про намір відкликати свій голос за суперечливий законопроект на своїх сторінках у Facebook заявили щонайменше три депутати Верховної Ради – Альона Шкрум, Ігор Луценко, Олександр Черненко, а Володимир Парасюк попросив вибачення за свій вибір у тих, хто виступав проти реструктуризації валютних кредитів.

Потенційні втрати банківської системи у разі набуття законопроектом щодо реструктуризації валютних кредитів чинності складуть 95 мільярдів гривень. Про це на своїй сторінці у Facebook написала міністр фінансів України Наталія Яресько.

Народні депутати ухвалили 2 липня в третьому читанні і в цілому законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів незначною більшістю у 229 голосів. Документ передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG