Доступність посилання

ТОП новини
18 Жовтень 2018, Київ 02:27

Слідчі затримали сина судді Апеляційного суду Києва Антона Чернушенка – ГПУ


(©Shutterstock)

Слідчі Генеральної прокуратури спільно з співробітниками СБУ затримали автора SMS-повідомлень, адресованих судді Апеляційного суду Києва Антону Чернушенку, затриманий є його сином, повідомляє прес-служба ГПУ.

«Упродовж січня 2013 – червня 2015 років Д. Чернушенко, зі свого мобільного телефону надсилав SMS-повідомлення судді Апеляційного суду Києва – Антону Чернушенку із вказівками щодо прийняття рішення у справах, які перебувають на розгляді у вказаному суді. Надалі Антон Чернушенко вчиняв втручання в автоматизовану систему документообігу суду «АСЕД Апеляція» з метою штучного розподілу справ та визначення себе головуючим чи суддею у складі колегії, яка розглядає вказану справу, щоб мати змогу постановляти завідомо неправосудні рішення (ухвали)», – йдеться у повідомленні.

У Генпрокуратурі зазначають, що на даний час затриманий перебуває в СІЗО, упродовж 24 годин після затримання йому має бути оголошено підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, після чого готуватимуться документи для звернення до слідчого судді з клопотанням про обрання запобіжного заходу.

Генпрокуратура розслідує незаконне втручання службовими особами Апеляційного суду Києва в роботу автоматизованої системи документообігу цього суду.

За результатами обшуку в Апеляційному суді, проведеного 19 червня, вилучили гроші, сервери і комп’ютерне обладнання, на якому є база автоматизованої системи документообігу суду, а також встановлені систематичні факти незаконного втручання в автоматизовані системи суду з боку службових осіб Апеляційного суду, у тому числі суддів. Антон Чернушенко звинувачення заперечує.

24 червня ГПУ повідомила про підозру Чернушенку у вчиненні незаконного втручання в роботу автоматизованої системи документообігу суду та постановленні свідомо неправосудних судових рішень.

25 червня ГПУ і СБУ провели обшук в одному з будинків Чернушенка, виявивши там зброю і патрони, постанови суду з грифом «таємно», документи на використання значних сум коштів на будівництво, талони на пальне та державні номерні знаки. 30 червня Рада надала згоду на затримання та арешт (взяття під варту) Антона Чернушенка.

XS
SM
MD
LG