Доступність посилання

ТОП новини

У Раді пропонують скасувати закон про реструктуризацію валютних кредитів


Ілюстративне фото
Ілюстративне фото

Група народних депутатів пропонує скасувати результати голосування за закон про реструктуризацію валютних кредитів.

Відповідний проект постанови № 1558-1П2 зареєстрований на сайті Ради.

Авторами проекту постанови є депутати від фракції «Блок Петра Порошенка» Сергій Лещенко, Владислав Голуб, Іванна Климпуш-Цинцадзе, Світлана Заліщук, Мустафа Найєм, від фракції «Об’єднання «Самопоміч» Вікторія Войціцька, а також представник фракції «Народний фронт» Андрій Тетерук.

2 липня Рада в третьому читанні і в цілому ухвалила законопроект щодо реструктуризації валютних кредитів. За цей документ проголосували 229 народних депутатів при мінімально необхідних 226. Наразі уже 6 народних депутатів звернулися до голови Верховної Ради з проханням не зараховувати їхнє голосування за цей закон.

Законопроект передбачає, що реструктуризації підлягають усі споживчі кредити, отримані для придбання будь-якого майна, без обмеження суми заборгованості. Заборгованість за споживчим кредитом конвертується за офіційним курсом НБУ на дату укладення кредитного договору. Курсова різниця списується банками.

Національний банк України наполягав на відхиленні проекту цього закону. Там зауважують, що ухвалення законопроекту «матиме руйнівний характер для фінансової та банківської системи», адже банківська система зазнає збитків у сумі близько 100 мільярдів гривень.

Міністр фінансів України Наталія Яресько назвала ухвалення цього закону популізмом, який «не має нічого спільного зі справедливістю». За її словами, потенційні втрати банківської системи у разі набуття чинності законопроекту складуть 95 мільярдів гривень.

Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус також назвав цей закон популістським, і висловив сподівання, що закон про реструктуризацію валютних кредитів буде або скасований, або ветований президентом.

XS
SM
MD
LG