Доступність посилання

ТОП новини

Нідерланди виступають за створення міжнародного трибуналу у справі MH17


Уламки «Боїнга-777» на Донеччині, 17 липня 2014 року
Уламки «Боїнга-777» на Донеччині, 17 липня 2014 року

Нідерланди підтримують ідею створення міжнародного трибуналу для суду над підозрюваними у збитті пасажирського «Боїнга-777» на Донбасі.

У п’ятницю, 3 липня, прем’єр-міністр Нідерландів Марк Рютте звернувся до Австралії, Бельгії, Малайзії та України з проханням підтримати в ООН пропозицію про створення міжнародного трибуналу для розслідування обставин загибелі авіалайнера.

Малайзія повідомила у Раді безпеки ООН 2 липня, що наполягатиме на створенні міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, підозрюваних у збитті торік у небі над Донбасом пасажирського авіалайнера.

Ідея створення трибуналу належить п’яти країнам – Австралії, Малайзії, Бельгії, Нідерландам та Україні.

Деякі дипломати заявляють, що Росія називає цю пропозицію передчасною і наполягає на очікуванні результатів розслідування. Інші дипломати стверджують, що Москва офіційно не заперечує і нібито готова розглянути цю ідею. Згода Росії на будь-який суд під егідою ООН матиме вирішальне значення, оскільки вона має право вето на резолюції Ради безпеки.

Наприкінці червня постійний представник Росії при ООН Віталій Чуркін стверджував, що західні держави намагаються чинити тиск на Малайзію у справі цього трибуналу.

Пасажирський літак «Малайзійських авіаліній» був збитий у небі над Донбасом 17 липня 2014 року. Жертвами стали 298 людей – пасажирів і членів екіпажу. Більшість серед пасажирів рейсу MH17 складали громадяни Нідерландів. Тому Україна передала розслідування цій країні.

Україна і Захід підозрюють, що літак збили бойовики чи російські військові на Донбасі. Росія це заперечує і звинувачує Київ у катастрофі. 31 травня британські слідчі звинуватили Міністерство оборони Росії у підробці супутникових зображень для підтримки своїх заяв.

На цю ж тему:

03.07.2015
Росія «бачить» більше питань, ніж відповідей, у звіті про MH17

Москва заперечує, що причетна до збиття авіалайнера далі
XS
SM
MD
LG