Доступність посилання

ТОП новини

В Афганістані вимагають повернути смертну кару 4 чоловікам за вбивство жінки


Могила вбитої жінки, Афганістан, 2015 (архівне фото)

Десятки афганців протестували проти рішення апеляційного суду, який скасував смертну кару для чотирьох чоловіків, звинувачених у вбивстві жінки, яку вбивці звинуватили у спаленні Корану.

У понеділок, 6 липня, протестувальники зібралися біля мечеті на околицях Кабула, де юрба забила до смерті 27-річну Фархунду. Протестувальники, це переважно представники партії «Солідарність Афганістану» і жінки-активістки, тримали плакати Фархунди і скандували «Ми хочемо правосуддя!».

Минулого тижня апеляційний суд Афганістану замінив чоловікам, звинуваченим у вбивстві Фархунди, смертну кару на тюремне ув’язнення.

3 липня група афганських активістів зустрілася з президентом Ашрафом Гані і висловила своє незадоволення рішенням суду. Однак Гані відмовився втручатися у справу, мотивуючи це тим, що йому це забороняє Конституція.

6 травня суд першої інстанції постановив стратити чотирьох причетних до вбивства жінки, вісьмох засудив до 16 років ув’язнення, 18 також були звільнені за браком доказів.

Серед загалом 49 осіб, звинувачених у нападі на 27-річну жінку, яку 19 березня розлючений натовп забив до смерті за підозрою у спаленні Корану, були й 19 засуджених працівників поліції. Після розправи тіло жертви підпалили і скинули в річку.

Убивству передувало звернення Фархунди до жінок у храмі, щоб вони не купували амулети у чоловіків, які вважають себе провидцями чи цілителями. За словами очевидців, торговці брехливо звинуватили жінку в спаленні Корану, після чого юрба напала на неї. Згодом поліція підтвердила, що не було жодних доказів таких дій убитої жінки.

Оприлюднення відео убивства в інтернеті викликало обурення і масові протести в Кабулі.

XS
SM
MD
LG