Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Австрії почав ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною та ЄС – посол


(©Shutterstock)
(©Shutterstock)

Національна рада Австрії (нижня палата парламенту) ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та Європейським Cоюзом. Про це посол України в Австрії Олександр Щерба повідомив у Twitter.

«Фракції більшості – за. Партія Свободи та Фракція Штронаха – проти. Тепер – підпис федерального президента», – написав він.

За словами посла, 23 липня Бундесрат (верхня палата парламенту) розглядатиме Угоду, але «там без інтриги».

Угоду про асоціацію України і ЄС підписали у березні 2014 року. Щоб Угода про асоціацію набула чинності, її мають ратифікувати всі підписанти – Україна і 28 країн-членів ЄС, а також керівні органи ЄС. Верховна Рада України і Європарламент ратифікували угоду 26 вересня 2014 року.

У Євросоюзі процес ратифікації триває. Тим часом політична частина угоди вже діє в режимі тимчасового застосування; економічна, де йдеться про зону вільної торгівлі, так само запрацює з початку 2016 року.

3 липня президент України Петро Порошенко заявив, що 21 країна Євросоюзу уже завершила процедуру ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. На цей час таких країн уже 23: 18 країн завершили процедуру ратифікації повністю, ще 5 країнам після парламентської згоди на ратифікацію лишаються більші чи менші формальності. Три країни ЄС перебувають у процесі ратифікації угоди двопалатним парламентом, а дві ще не розглядали її ратифікації в парламентах.

XS
SM
MD
LG