Доступність посилання

ТОП новини

Суд в Італії виніс Берлусконі черговий вирок, що не набуде чинності


Сільвіо Берлусконі (л), на фото з президентом Росії Володимиром Путіним (п), 10 червня 2015 року
Сільвіо Берлусконі (л), на фото з президентом Росії Володимиром Путіним (п), 10 червня 2015 року

В Італії суд визнав у середу медіамагната і колишнього прем’єр-міністра Сільвіо Берлусконі винним у підкупі політичного діяча майже десять років тому.

Вирок – три роки позбавлення волі і п’ять років заборони на політичні і громадські посади – по суті символічний: він не набув чинності, бо може бути оскаржений, але й рогляд оскарження фактично неможливий: вже на початку листопада за справою збігає термін давності, і суди не матимуть права розглядати її.

Суд у місті Неаполі встановив, що Сільвіо Берлусконі 2006 року підкупив тодішнього члена Сенату країни Серджо Де Ґреґоріо, обраного від Неаполя, щоб той змінив свою політичну позицію; врешті це призвело 2008 року до занепаду уряду прем’єра Романо Проді, чільного суперника Берлусконі – який змінив його на посаді голови уряду 2006 року і якого після відставки знову змінив Берлусконі 2008-го.

Сам Берлусконі, який не був присутній на суді, не визнає вини й каже, що давав сенаторові гроші на створення власної політичної сили.

Де Ґреґоріо раніше визнав, що отримав тоді від Берлусконі три мільйони євро, і був окремо засуджений до 20 місяців позбавлення волі.

Це далеко не єдина з близько трьох десятків судових справ, переважно за звинуваченнями у фінансових шахрайствах і корупції, що оточують 78-річного нині Берлусконі, мільярдера й одного з найзаможніших людей Італії, який тричі очолював уряд країни.

Але досі лише одна з них дійшла до набуття вироком чинності: за нею в березні нинішнього, 2015 року Сільвіо Берлусконі завершив відбувати рік суспільно корисної праці, засуджений за податкові шахрайства: один день на тиждень він допомагав доглядати за пацієнтами старечого дому зі втратою пам’яті – на таке покарання йому через його вік замінили позбавлення волі.

Всі інші справи проти нього закінчувалися або позасудовими врегулюваннями, або скасуваннями вироків у вищих інстанціях, або закриттям, коли після зволікань у них збігав термін давності.

Іще в одній із найгучніших справ, про секс із неповнолітньою повією, Берлусконі раніше цього року теж урешті виправдали: після первісного вироку в сім років позбавлення волі й довічної заборони займати державні посади суд усе-таки вирішив, що неможливо довести, що той знав, що повії на той час було лише 17 років.

Але минулого тижня було завершене слідство у справі за підозрою, що головних свідків у справі про використання повій на бучних секс-вечорницях колишнього прем’єра, відомих як «бунґа-бунґа», наприкінці 2000-х років підкупили. За даними розслідування, Берлусконі заплатив загалом 10 мільйонів євро, щоб причетні мовчали про свою участь. Із них, стверджує слідство, три мільйони готівкою й подарунками пішли 21 жінці-учасниці і ще 13 іншим причетним, а сім мільйонів – тій самій неповнолітній тоді марокканці на прізвисько «Рубі-серцеїдка». Ці ще офіційно не оформлені звинувачення Берлусконі також заперечує, і десь до кінця року суд має вирішити, чи висувати йому їх формально.

Сільвіо Берлусконі востаннє втратив посаду голови Ради міністрів (прем’єр-міністра) Італії 2011 року. А до відповідальності його змогли притягти після того, як 2013-го Сенат (верхня палата) парламенту Італії ухвалив виключити його зі свого складу через висунені йому звинувачення і тим позбавити парламентського імунітету. Сам Берлусконі завжди відкидав усі звинувачення проти нього й називав їх політично мотивованими.

XS
SM
MD
LG