Доступність посилання

23 Червень 2017, Київ 20:45
Новини | Міжнародні

Голова МЗС Ірану: ядерні переговори триватимуть на вихідних


Джавад Заріф

Міністр закордонних справ Ірану Джавад Заріф заявляє, що ядерні переговори між Тегераном і провідними країнами світу, ймовірно, триватимуть на вихідних.

«Прогрес є, але остаточних домовленостей ще немає… Сумніваюся, що це станеться сьогодні… Здається, нам доведеться провести вихідні у Відні», – сказав Заріф.

На цих остаточних переговорах Ірану і шести з провідних країн світу – Великої Британії, Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Росії – мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана в обмін спершу на поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо такого згортання, а потім і на повне зняття цих санкцій.

Термін завершення цих переговорів, який уже вкотре перенесли, тепер збігає опівночі п’ятниці, 10 липня.

9 липня держсекретар США Джон Керрі пригрозив завершити участь у дискусіях, якщо Іран не ухвалить «жорстких рішень», необхідних для завершення угоди.

Іранська сторона натомість звинуватила США та їхніх європейських союзників у «психологічній війні» і зміні позиції в останню хвилину.

Нинішні переговори почалися по тому, як на початку квітня учасники попередніх переговорів про суперечливу ядерну програму Тегерана узгодили у принципі політичну домовленість щодо її згортання.

У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися чи міг намагатися раніше таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG