Доступність посилання

ТОП новини

ЄС і США продовжили термін досягнення угоди щодо Ірану до 13 липня


Могаммад Джавад Заріф (п) і голова Організації ядерної енергії Ірану Алі Акбар Салегі (л) на переговорах у Відні, 10 липня 2015 року
Могаммад Джавад Заріф (п) і голова Організації ядерної енергії Ірану Алі Акбар Салегі (л) на переговорах у Відні, 10 липня 2015 року

У Європейському союзі повідомили, що продовжили чинність тимчасової угоди щодо ядерної програми Ірану, за якою з Тегерана раніше зняли частину санкцій, до понеділка, 13 липня.

Із такою ж заявою виступили і у США.

Таким чином, термін для досягнення остаточної домовленості щодо іранської ядерної програми відкладений уже вчетверте.

Раніше у п’ятницю, 10 липня, міністр закордонних справ Ірану Могаммад Джавад Заріф заявив, що переговори про цю остаточну домовленість, найімовірніше, протривають і протягом вихідних.

Останніми днями, за словами західних дипломатів, Іран несподівано висунув на них низку нових умов. Іранці ж, навпаки, почали звинувачувати США і їхніх європейських союзників у «психологічній війні» і зміні позиції й висуванні нових умов останньої миті.

На цих остаточних переговорах Ірану і шести з провідних країн світу – Великої Британії, Франції, Німеччини, Сполучених Штатів Америки, Китаю і Росії – мають узгодити детальні технічні параметри значного згортання ядерної програми Тегерана в обмін спершу на поступове послаблення санкцій у відповідь на конкретні кроки щодо такого згортання, а потім і на повне зняття цих санкцій. Термін завершення цих переговорів, який уже вкотре перенесли, тепер збігає кінцем дня п’ятниці, 10 липня. Тим часом

Нинішні переговори почалися по тому, як на початку квітня учасники попередніх переговорів про суперечливу ядерну програму Тегерана узгодили у принципі політичну домовленість щодо її згортання, за що з Ірану вже зняли частину санкцій. Якщо остаточна угода зірветься, ці санкції повернуть знову.

У світі непокояться, що Іран під прикриттям мирної ядерної програми може намагатися чи міг намагатися раніше таємно створити ядерну зброю. Тегеран заперечує ці звинувачення.

XS
SM
MD
LG