Доступність посилання

ТОП новини

Україна і кредитори домовилися продовжити дискусію наступного тижня – Мінфін


Наталія Яресько, архівне фото
Наталія Яресько, архівне фото

Дискусії щодо низки аспектів майбутньої боргової операції, як очікується, відбудуться наступної середи, 15 липня, у Вашингтоні у США, мовиться в повідомленні за результатами телеконференції сторін.

«Сторони підтвердили, що мають спільну мету – завершити боргову операцію України якомога скоріше», – мовиться у спільному прес-релізі Міністерства фінансів України і Спеціального комітету кредиторів, який оприлюднив Мінфін.

Участь у дискусії має взяти міністр фінансів Наталія Яресько, мовиться в повідомленні.

Понад тиждень тому сторони повідомляли, що переговори по суті можливого рішення щодо реструктуризації державного боргу України мали початися цього тижня.

26 червня Наталія Яресько повідомляла, що уряд шукає можливість домовитися з міжнародними кредиторами, але не виключає ймовірності запровадження мораторію на зовнішні виплати до досягнення прийнятної угоди про реструктуризацію.

Реструктуризація частини зовнішнього боргу – одна з рекомендацій Міжнародного валютного фонду, від якого Україна очікує отримати другий транш кредиту.

Спеціальний комітет кредиторів – це об’єднання найбільших іноземних кредиторів України, яке сформували після того, як уряд України заявив про намір реструктурувати частину зовнішнього боргу України.

Комітет не підтримує ідеї українського уряду списати частину боргу і наполягає на досягненні компромісу щодо відстрочення боргових зобов’язань. Уряд, у свою чергу, неодноразово звинувачував комітет у непрозорості і неготовності домовлятися.

XS
SM
MD
LG