Доступність посилання

ТОП новини

Чехія прийме на лікування дев’ятьох пацієнтів з України


Пораненого громадянина України доправляють із чеського військового літака до автомобіля швидкої допомоги в Празі, лютий 2014 року
Пораненого громадянина України доправляють із чеського військового літака до автомобіля швидкої допомоги в Празі, лютий 2014 року

Спеціально обладнаний військовий літак CASA вилетів із Чехії в Україну, щоб привезти на лікування дев’ятьох пацієнтів з України, повідомляє Міністерство закордонних справ Чехії.

Серед пацієнтів – двоє дітей з опіками і семеро поранених у боях на сході України, серед них є і жінки. Українських громадян приймуть на лікування три шпиталі у Празі і один в Остраві.

Тривалість перебування українських пацієнтів у Чехії «залежатиме від стану їх здоров’я, перебігу оперативного втручання і обстеження, а також від фахової оцінки лікарів», заявила речник міністерства Петра Кучерова.

Лікування українських громадян в Чехії проводиться на основі спеціальної програми MEDEVAC, яку реалізує Міністерство внутрішніх справ Чехії.

На борту літака в дорозі про українських пацієнтів подбають війські лікарі. Сьогодні ввечері пацієнти мають прибути до Чехії, спочатку літак приземлиться в Остраві, потім у Празі.

Завдяки гуманітарній програмі MEDEVAС Чехія протягом минулого року вже прийняла на лікування 38 тяжко поранених українських громадян.

Цього року уряд Чехії на програму MEDEVAС виділив у перерахунку понад 2 мільйони доларів.

XS
SM
MD
LG