Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 11:51

Рада проголосувала пакет законопроектів щодо дітей-жертв воєнних дій і окупації


Народні депутати підтримали в першому читанні три законопроекти, що стосуються захисту прав дітей-жертв воєнних дій, збройних конфліктів і тимчасової окупації України. Взявши за основу законопроект Ірини Геращенко №2254, депутати вирішили до другого читання врахувати у ньому і певні пропозиції двох законопроектів на цю тему інших авторів і віддали за це рішення 244 голоси.

«Законопроект став результатом наших поїздок у зону АТО і бажання допомогти дітям, які опинились в складних життєвих обставинах для того, щоб зробити більш простою процедуру відновлення документів дитини, якщо вони втрачені під час переїзду з окупованих територій. Також вводиться визначення такої категорії, як діти, які перебувають у складних життєвих обставинах, діти-сироти, які переміщені з окупованих територій без документів (вони зможуть бути влаштовані в сім’ї громадян України) і вводиться таке поняття як «сім’ї патронатних вихователів», – розповіла деталі народний депутат від «Блоку Петра Порошенка», уповноважений президента України з мирного врегулювання конфлікту на Донбасі Ірина Геращенко.

При цьому депутат зауважила, що нововведення не будуть «тягнути» з бюджету додаткові кошти.

«Саме місцеві органи влади будуть ухвалювати рішення куди скеровувати кошти: на утримання дитини в притулку чи на утримання дитини в патронатних сім’ях», – пояснила вона.

Патронатна родина, за словами Ірини Геращенко, це родина, яка готова допомагати дитині, що не є сиротою, але через важкі життєві обставини опинилася в притулку.

Як йдеться у пояснювальній записці одного з законопроектів з 1 мільйона вимушених переселенців, кожен шостий є дитиною.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG