Доступність посилання

ТОП новини

Верховна Рада ухвалила закон про місцеві вибори


Ілюстраційне фото
Ілюстраційне фото

Верховна Рада ухвалила законопроект № 2831-3 про місцеві вибори авторства Вадима Денисенка з «Блоку Петра Порошенка».

За законопроект у другому читанні та в цілому проголосували 247 депутатів за 226 мінімально необхідних.

Від останнього голосування, яке відбулося 8 червня, депутати внесли до законопроекту 1548 поправок. Втім, врахували депутати лише дві поправки голови фракції «Блоку Петра Порошенка» Юрія Луценка щодо використання політичної реклами та участі у виборах нових партій.

«Порядок використання політичної реклами буде встановлено окремим законом», – запевнив голова комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич.

Що стосується обмеження щодо участі у місцевих виборах політичних партій, зареєстрованих не менш як рік тому та перейменованих не менш ніж півроку тому, то цю поправку депутати вилучили.

Також депутати підтримали норму про не менше ніж 30% представництва будь-якої статі, маючи на увазі насамперед жінок.

Згідно з текстом законопроекту, обласні, міські та районні ради обиратимуться за пропорційною системою із відкритими списками.

«Логіка законопроекту полягає в тому, що у селі та селищі залишається та ж сама мажоритарна система, а районна, міська рада і обласна від 90 тисяч виборців – це пропорційна система. Пропонується так звана німецька модель, коли є бюлетень, в якому в одному рядку вписується назва партії і прізвище кандидата. Щодо підрахунку голосів, то перемагає той, за кого віддали найбільшу кількість голосів. Але округи мають різну кількість виборців, тому ЦВК вводить так званий вирівнювальний коефіцієнт», – пояснював під час голосування у першому читанні один з авторів законопроекту, народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Вадим Денисенко.

У коаліційній угоді зазначено, що місцеві вибори повинні відбутись за пропорційною системою з відкритими списками. Місцеві вибори в Україні мають відбутися 25 жовтня 2015 року.

XS
SM
MD
LG