Доступність посилання

ТОП новини
20 Березень 2018, Київ 10:23

Російські правозахисники виступили на захист Кримської польової місії


©Shutterstock

Рада з прав людини при президенті Росії звернулася до кількох російських владних структур із проханням не включати до списку «небажаних організацій» неформальне об’єднання правозахисників на окупованому українському півострові – Кримську польову місію.

Такого листа офіційні правозахисники надіслали до Генеральної прокуратури, міністерств юстиції та закордонних справ і до Ради федерації – верхньої палати російського парламенту.

У документі, розміщеному на сайті Ради з прав людини, зазначається, що Кримська польова місія не має статусу юридичної особи і не створювалася як організація, у неї немає бюджету. Вона з’явилася в березні 2014 року як неформальний проект правозахисників, які займаються моніторингом ситуації з правами людини в Криму на добровільних засадах.

У Раді з прав людини вважають, що включення Кримської польової місії до списку «небажаних організацій» юридично неможливе.

8 липня Рада федерації передала до Генеральної прокуратури, МЗС та Міністерства юстиції Росії так званий патріотичний стоп-лист – список із 12 іноземних неурядових організацій, що працюють у Росії, з метою їх можливого включення в список небажаних організацій. За законом, ухваленим у травні, ці організації будуть визнані «небажаними» і закриті, якщо їхня діяльність становить загрозу «основам конституційного ладу Росії, обороноздатності чи безпеки держави».

Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Більшість країн світу далі вважають окупований півострів частиною території України. Через такі дії Москви США, Євросоюз та інші країни запровадили проти Росії санкції.

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG