Доступність посилання

ТОП новини

Порошенка закликають прискорити вступ України до НАТО


Громадський рух «За Україну в НАТО» звернувся до президента України Петра Порошенка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана та премʼєр-міністра Арсенія Яценюка із закликом прискорити вступ України до НАТО. Відповідне звернення члени оргкомітету руху оприлюднили у пʼятницю в Києві.

«Захист незалежної державності України шляхом індивідуальних оборонних зусиль має бути доповнений масштабною інтеграційною співпрацею з НАТО, результатом якої повинно стати повноправне членство нашої держави в цій найефективнішій регіональній організації колективної безпеки», – мовиться у зверненні.

Леонід Кравчук – серед підписантів звернення
Леонід Кравчук – серед підписантів звернення

Автори наголошують, що лист не спрямований на розпалення ворожнечі. На їхню думку, Україна має на членство в НАТО «моральне та юридичне право». «Запрошення України до членства в НАТО буде історично справедливою компенсацією за внесок нашої країни в ядерне роззброєння та зміцнення міжнародної безпеки», – зазначено у зверненні.

Під відкритим листом підписалися: перший президент України Леонід Кравчук; колишній премʼєр-міністр, міністр оборони та глава СБУ Євген Марчук; колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко; надзвичайний і повноважний посол України Володимир Василенко; народний депутат України першого-шостого скликань Іван Заєць; поет і перекладач Дмитро Павличко; письменник та політичний діяч Юрій Щербак.

«Україна вже не просить, а пропонує. Ми зацікавлені в НАТО так само, як і НАТО – в нас», – наголосив Володимир Огризко.

Підписанти звернення виступають за проведення всеукраїнського референдуму щодо вступу України в НАТО. «Зараз це – єдиний шлях. Україна має стати кордоном між Росією та Європою», – зазначив Леонід Кравчук.

Раніше президент України Петро Порошенко заявив, що питання вступу України до Північноатлантичного альянсу вирішуватиметься на всеукраїнському референдумі. За його словами, такий референдум можна було б провести після того, як Україна здійснить необхідні реформи і буде готова до вступу до НАТО. На думку Порошенка, це буде можливо років через 6–7.

XS
SM
MD
LG