Доступність посилання

ТОП новини

Королівська родина обурена трактуванням у ЗМІ відео з маленькою Єлизаветою ІІ


Королева Великобританії Єлизавета ІІ
Королева Великобританії Єлизавета ІІ

Британська королівська родина висловила обурення з приводу публікації у пресі зображень молодої королеви Єлизавети II, яка у відео вісімдесятирічної давнини, як виглядає, робить жест рукою, схожий на нацистське привітання.

Запис з’явився напередодні на сайті британської газети «The Sun» і датується 1933 роком. На ньому майбутня королева Єлизавета ІІ, приблизно у 7-річному віці, зображена біля сімейного будинку разом з мамою Єлизаветою Ангелою Маргарет Боуз-Лайон, герцогинею Йоркською, молодшою сестрою Маргарет та дядьком, принцом Уельським, Едуардом, майбутнім королем Едуардом VIII.

На відео маленька Єлизавета ІІ дивиться в камеру, піднімає праву руку, так само, як її мама і махає оператору, те саме робить і дядько майбутньої королеви.

У соціальних мережах, головним чином у британському сегменті інтернету, чимало користувачів таке вітання назвали схожим на те, яким віталися в Третьому рейху.

Військовий історик Джеймс Холланд сказав виданню «The Sun», що члени королівської родини просто жартували.

Водночас офіційний представник монарха в Букінгемському палаці заявив: «Дуже шкода, що цей фільм, знятий вісім десятиліть тому і, судячи з усього, належить особистому сімейному архіву Її Величності, був отриманий і експлуатується в такому вигляді».

Головний редактор «The Sun» Стіг Абель, сказав, що кадри були отримані на законних підставах і не були спрямовані на критику королеви чи її матері.

Букінгемський палац нині з’ясовує, як приватне відео потрапило у пресу. Всі сімейні плівки монаршої родини зберігаються в Британському інституті кіно, а права на ці матеріали належать королеві та її спадкоємцям.

XS
SM
MD
LG