Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 08:10

Заява Порошенка про умови місцевого самоврядування на Донбасі суперечить «Мінську-2» – Пушилін


Представник угруповання «ДНР» Денис Пушилін

Представник угруповання «ДНР», що визнане в Україні терористичним, Денис Пушилін заявляє, що президент України Петро Порошенко заявою про виконання низки умов для здійснення місцевого самоврядування окремими районами Донбасу порушує мінські домовленості. Про це повідомляють сайти сепаратистів.

«Чергова заява президента України Петра Порошенка про умови врегулювання ситуації на Донбасі повністю суперечить пунктам мінської угоди. На жаль, такою заявою Петро Порошенко вчергове показує свою некомпетентність і вводить в оману народ України. Я б радив йому ще раз прочитати комплекс заходів з виконання мінських угод, а вже після цього робити відповідні заяви», – сказав Пушилін, коментуючи сьогоднішнє звернення Петра Порошенка щодо проекту змін до конституції в частині децентралізації.

Президент України Петро Порошенко у своєму зверненні щодо проекту змін до Конституції заявив, що для вступу в силу закону про специфічне здійснення місцеве самоврядування в окремих районах Донбасу треба виконати низку попередніх умов, серед яких роззброєння бойовиків, виведення російських військ, відновлення контролю над всією лінією українсько-російського кордону і проведення чесних, вільних та демократичних місцевих виборів.

Сепаратисти вже виступали з критикою змін до Конституції України, запропонованих президентом України Петром Порошенком, стверджуючи, що ті не відповідають принципам мінських домовленостей, не визначають «особливого статусу Донбасу» і не були погоджені з главами угруповань «ДНР» та «ЛНР».

Зміни до Конституції в частині децентралізації мають бути ухвалені до кінця року – це передбачають, зокрема, мінські угоди. Водночас український президент сподівається на їх ухвалення вже цієї осені. Зараз конституційні зміни вивчає Конституційний суд, після того як 16 липня народні депутати проголосували за відповідний законопроект і направили його на оцінку служителям Феміди.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG