Доступність посилання

29 Червень 2017, Київ 05:16
Новини | Міжнародні

Вперше після підписання ядерної угоди до Тегерана із Німеччини вирушила «економічна делегація»


Міністр економіки Німеччини Зіґмар Ґабріель вилетів у неділю, 19 липня, до Тегерана з першим офіційним візитом після підписання з Іраном та шістьма світовими державами угоди про скасування міжнародних санкцій в обмін на обмеження ядерної програми.

Ґабріель, який є також є заступником міністра енергетики в кабінеті Анґели Меркель, розпочав триденну поїздку на чолі невеликої делегації представників компаній, галузевих груп і науковців.

Голова німецької торгово-промислової палати Ерік Швейцер, який супроводжує Ґабріеля, назвав поїздку «обнадійливим знаком» для західних компаній, що відійшли від ведення бізнесу в Ірані через санкції. Швейцер сказав, що двостороння торгівля може зрости учетверо, до понад 10 мільярдів доларів, протягом найближчих двох-трьох років.

Очікується, що очільник міністерства економіки Німеччини під час візиту зустрінеться з президентом Ірану Хасаном Роугані. Цього тижня Ґабріель сказав, що угода з Тегераном «закладає основу для нормалізації економічних зв'язків з Іраном, якщо умови, закладені в угоді, будуть реалізовуватись».

Водночас правозахисники вже висловили застереження, щоб у гонитві за відновленням торговельних зв'язків не було втрачено із поля зору права людини в Ірані.

Нині Іран займає четверте місце в світі за запасами нафти і друге місце за покладами газу. Міністерство нафти Ірану нещодавно оголосило, що планує залучити до 100 мільярдів доларів іноземних інвестицій для модернізації свого енергетичного сектора.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG