Доступність посилання

ТОП новини

До Сенцова і Кольченка дозволили пустити родичів – суд


Олег Сенцов (л) і Олександр Кольченко (п) у залі суду в Ростові, 21 липня 2015 року

Суд у російському Ростові-на-Дону, який почав розглядати справу українського режисера Олега Сенцова і кримського активіста Олександра Кольченка, задовольнив клопотання захисту про допуск родичів до підсудних. Про це повідомляє Об’єднана група громадського спостереження за дотриманням конституційних свобод (ОГОН), яка веде твіттер-трансляцію з засідання.

Захист просив також допустити до них українського консула. Суд дозволив таку зустріч, але лише після закінчення розгляду справи по суті.

Водночас суд не задовольнив клопотання про призначення захисником для моральної підтримки Сенцова його сестри Наталії.

Крім того, суддя вирішив перенести засідання до іншого залу. Як заявляють активісти ОГОН, він менший за розміром, і слухачі будуть спостерігати за процесом на екрані.

Олега Сенцова і Олександра Кольченка заарештували в травні 2014 року. ФСБ оголосила, що вони є членами забороненої в Росії української організації «Правий сектор». За версією слідства, вони планували вчинення диверсійно-терористичних актів у ряді кримських міст.

Сенцов і Кольченко провину заперечують.

Низка російських і зарубіжних діячів мистецтва і правозахисників не раз висловлювалися на захист і підтримку Олега Сенцова і вважають звинувачення, висунуті проти нього, надуманими і політично мотивованими. На підтримку Кольченка також проходять акції по всьому світу.

XS
SM
MD
LG