Доступність посилання

ТОП новини

Дніпропетровський «Південмаш» частково знеструмили через борги


Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» у Дніпропетровську частково знеструмлене через борг за електроенергію, що складає майже 240 мільйонів гривень. Про це повідомили в енергопостачальній компанії «ДТЕК Дніпрообленерго».

За даними з компанії, рівень розрахунків заводу в 2015 році за спожиту електроенергію склав 13%. Загальна заборгованість за спожиту електрику станом на 17 липня перевищила 238 мільйонів гривень. Наразі підприємство забезпечується електрикою по одній лінії.

У «ДТЕК Дніпрообленерго» також заявили, що, згідно з законодавством, заздалегідь попереджали завод і органи влади про можливе обмеження електропостачання у випадку, якщо борг не буде погашений.

«Кілька разів із цього приводу проводилися наради в Дніпропетровській облдержадміністрації, але жодне рішення завод так і не виконав», – заявили в енергопостачальній компанії.

Інформацію про вимушене відключення підприємства від електрики у четвер підтвердили на «Південмаші». Помічник генерального директора заводу Володимир Ткаченко зазначив, що наразі тривають переговори за участю облдержадміністрації і енергетиків про реструктуризацію боргів і відновлення електропостачання.

На заводі також підтвердили, що на «Південмаші» зберігаються високотоксичні речовини, компоненти ракетного палива, однак вжиті заходи, аби знеструмлення не привело до створення надзвичайної ситуації.

Державне підприємство «Південний машинобудівний завод» – одне з найбільших підприємств України з виробництва ракетно-космічної техніки. Було створене як секретне підприємство для виробництва ракет у радянські часи.

В останні роки через брак замовлень підприємство переживає фінансову скруту. З початку року працівники «Південмашу» провели понад 10 акцій протесту, домагаючись погашення «зарплатних» боргів за півроку, гроші працівникам зрештою виплатили.

XS
SM
MD
LG