Доступність посилання

ТОП новини

Азербайджан: наступне засідання у справі журналістки Ісмаїлової відбудеться 7 серпня


Хадіджа Ісмаїлова
Хадіджа Ісмаїлова

В Азербайджані наступне судове засідання у справі ув’язненої журналістки Хадіджі Ісмаїлової призначили на 7 серпня. Таке рішення ухвалили на попередньому слуханні справи 24 липня у суді в столиці Азербайджану Баку після майже семимісячного перебування журналістки у СІЗО.

Сьогоднішнє засідання відбувалося за посиленої охорони. Біля будівлі суду зібралися люди, які вигукували «Хадіджа» і вимагали проводити засідання суду у більшому приміщенні, яке б змогло вмістити всіх охочих бачити процес.

Слідчі звинувачують Ісмаїлову в наклепі, ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Сторона захисту й міжнародні правозахисні організації стверджують, що звинувачення щодо журналістки є політично мотивованими і його можна вважати розплатою за розслідування фінансових операцій, здійснених президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим та членами його родини. Іслаїлова, яка писала матеріали і для Радіо Свобода, відома такими своїми розслідуваннями.

За час ув’язнення заклики щодо звільнення Ісмаїлової розміщували провідні світові медіа.

15 травня головний редактор Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Ненад Пеїч сказав, що ув’язнення Ісмаїлової «не має нічого спільного з якимсь її правопорушенням – воно має на меті змусити Хадіджу і Радіо Свобода замовкнути, і ніщо інше».

Також на початку травня неурядова організація ПЕН-центр у Нью-Йорку заочно вручила Хадіджі Ісмаїловій нагороду як в’язневі сумління.

Люди прийшли підтримати журналістку Радіо Свобода Хадіджу Ісмаїлову в суді (відео)
Будь ласка, зачекайте

No media source currently available

0:00 0:00:29 0:00

XS
SM
MD
LG