Доступність посилання

ТОП новини

Прокуратура Криму хоче прискорити початок суду над екс-депутатом Ганишем


Василь Ганиш
Василь Ганиш

Прокуратура Криму при Генпрокуратурі України хоче якомога швидше передати справу кримського екс-депутата Василя Ганиша до суду і заявляє, що захист підозрюваного затягує ознайомлення з матеріалами справи. Про це в коментарі проекту Радіо Свобода «Крим. Реалії» заявив перший заступник прокурора Криму Назар Холодницький.

«Досудове розслідування було нами завершено ще 3 липня. Однак з цього дня сторона захисту досі ознайомлюється з матеріалами», – сказав Холодницький.

За його словами, адвокат Ганиша Андрій Руденко «всіма можливими способами затягує ознайомлення з матеріалами». Як стверджує прокурор, адвокат не з’являється на місці, куди йому приходить пошта від слідства.

Руденко у коментарі «Крим. Реалії» спростував заяви прокуратури. За його словами, він не затягує ознайомлення з матеріалами справи.

«Мене не повідомили про ознайомлення своєчасно. Мені в п’ятницю, 10 липня поштою відправляють лист і запрошують на понеділок. От скажіть, я зможу встигнути отримати лист, щоб бути в понеділок на ознайомленні?» – сказав адвокат.

На його думку, слідство намагається прискорити розгляд провадження в суді, оскільки влітку до цієї справи буде залучено менше уваги ЗМІ, а також тому що вони хочуть збільшити розкриття злочинів до очікуваного скорочення в органах прокуратури.

Слідство подало клопотання про обмеження термінів ознайомлення зі справою до 28 липня.

Раніше Апеляційний суд Києва відмовив у задоволенні клопотання захисту екс-депутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша про скасування його арешту.

24 червня Печерський районний суд Києва розглянув клопотання прокуратури АРК про продовження арешту екс-депутату Верховної Ради Криму Василя Ганиша і вирішив залишити кримського політика, підозрюваного у держзраді, в СІЗО до 16 серпня.

28 квітня 2015 року Ганиша затримали при виїзді з Криму співробітники СБУ спільно з українською Держприкордонслужбою. Колишній депутат узятий під варту, оскільки перебував у розшуку, і Генпрокуратура України винесла йому підозру в скоєнні державної зради.

За версією українських слідчих, Ганиш був одним з тих, хто голосував за проведення «референдуму» про статус Криму, і тим самим сприяв зазіханням на територіальну цілісність України. Сам екс-депутат заявляє, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, який проголосував проти проведення «референдуму».

XS
SM
MD
LG