Доступність посилання

ТОП новини

Україна погасила черговий платіж за єврооблігаціями, уникнувши дефолту


(ілюстраційне фото) ©Shutterstock
(ілюстраційне фото) ©Shutterstock

Україна у п’ятницю, 24 липня, погасила черговий платіж за випущеними у липні 2012 року єврооблігаціями, таким чином уникнувши технічного дефолту та ізоляції від міжнародного кредитування.

За повідомленням інформагенції AFP, у перші робочі години п’ятниці Київ погасив борг у розмірі 120 мільйонів доларів.

Тепер Україна має ще два місяці на проведення переговорів щодо реструктуризації державного боргу перед тим, як 23 вересня вона змушена буде заплатити черговий платіж кредиторам у сумі 500 мільйонів доларів.

Україна розраховує на реструктуризацію 23 мільярдів доларів зовнішнього боргу. Українська сторона звинувачує найбільших кредиторів у затягуванні переговорів, ті натомість стверджують, що Київ не хоче прийняти їхні умови.

26 червня міністр фінансів України Наталія Яресько заявила, що у разі, якщо не вдасться домовитися про реструктуризацію суверенних комерційних зовнішніх зобов’язань України, власників яких представляє Спеціальний комітет кредиторів, уряд України готовий використовувати своє законне право для того, щоб зупинити сплату міжнародним зовнішнім кредиторам.

За даними Мінфіну, станом на січень 2015 року загальний державний і гарантований державою борг України становить близько 68 мільярдів доларів.

Засідання ради директорів МВФ щодо виділення Україні 1,7 мільярда доларів другого траншу кредиту за чотирирічною програмою розширеного кредитування Extended Fund Facility (EFF), відбудеться 31 липня.

11 березня рада директорів МВФ схвалила виділення Україні першого траншу кредиту у розмірі 17,5 мільярда доларів за 4-річною програмою Extended Fund Facility.

XS
SM
MD
LG