Доступність посилання

ТОП новини

Влада президента Сирії оголосила амністію для дезертирів від призову


Башар аль-Асад, архівне фото
Башар аль-Асад, архівне фото

Влада президента Сирії Башара аль-Асада оголосила загальну амністію для дезертирів, які уникли обов’язкового призову до війська, повідомило державне телебачення.

Указ президента про амністію передбачає, що дезертири, які втекли за межі Сирії, мають здатися владі протягом двох місяців, а ті, що перебувають усередині країни, – протягом місяця; в такому разі вони будуть звільнені від кримінального переслідування.

Влада президента Сирії, де триває громадянська війна, контролює лише частину країни. Її збройним силам бракує нових бійців, через що владі доводиться покладатися на підтримку місцевих збройних ополчень на підконтрольних територіях.

Проти влади Асада, якій частина світу вже відмовила в легітимності, воюють, із одного боку, відносно демократичні сили її супротивників, а з іншого, різноманітні ісламісти, зокрема, пов’язані з мережею «Аль-Каїда». Крім того, значну частину Сирії захопило радикальне екстремістське угруповання «Ісламська держава», якому протистоять і влада, і сили «демократів» і менш радикальних ісламістів.

XS
SM
MD
LG