Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 00:59

У Росії американську неурядову організацію визнали «небажаною»


Президент «Національного фонду на підтримку демократії» Карл Гершман

Генпрокуратура Росії визнала діяльність американської неурядової організації «Національний фонд на підтримку демократії» небажаною в Росії.

Рішення у відомстві пояснили тим, що фонд «брав участь у роботі з визнання нелегітимними підсумків виборних кампаній», допомагав організовувати політичні акції і підтримував «дискредитацію служби в Збройних силах» Росії.

Американський «Національний фонд на підтримку демократії» займається підтримкою демократії в країнах, що розвиваються. У Росії фонд фінансував, зокрема, Московську Гельсінську групу і рух «За права людини». Фонд став першою організацією, визнаною в Росії «небажаною».

На початку липня Рада Федерації Росії направила до Генеральної прокуратури список іноземних неурядових організацій, які сенатори рекомендували перевірити на відповідність закону про «небажані організації». У так-званий «патріотичний стоп-лист», крім «Національного фонду в підтримку демократії», входять ще 11 організацій, що займаються просвітницькою, правозахисної і науковою діяльністю.

Згідно з чинним законодавством, «небажаній організації» забороняється вести свою діяльність на території Росії, а за співпрацю з нею передбачена кримінальна відповідальність.

Recommended

XS
SM
MD
LG