Доступність посилання

ТОП новини
24 Червень 2018, Київ 18:41

Генеральна прокуратура України просить Печерський райсуд Києва арештувати колишнього міністра юстиції України Олександра Лавриновича.

Як повідомив керівник другого слідчого відділу управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України Ігор Слободяник, Лавриновича підозрюють у вчиненні злочину, передбаченого частиною 5 статті 191 Кримінального кодексу України, а саме у здійсненні розтрати державних коштів в особливо великих розмірах.

За словами слідчого, Лавриновича підозрюють у тому, що після закінчення строку для надання доказів у справі Юлії Тимошенко, діючи в інтересах екс-президента Віктора Януковича, за державні кошти придбав послуги іноземної юридичної компанії на суму 8,5 мільйона гривень.

Вказані послуги жодним чином не могли бути використані в Європейському суді з прав людини, де розглядалася справа Тимошенко, додали в ГПУ. «На той час рішення ЄСПЛ вже було постановлено, і не було жодної юридичної можливості для використання висновку цієї компанії», – пояснив Ігор Слободяник.

Він додав, що екс-міністр перебуває в приміщенні Генпрокуратури і ознайомлюється з матеріалами справи.

У травні 2014 року Генеральна прокуратура України повідомила про кримінальне провадження проти Олександра Лавриновича і ще одного колишнього міністра юстиції Олени Лукаш. За даними ГПУ, їх підозрюють у зловживанні владою і розтраті майже 9 мільйонів гривень бюджетних коштів нібито за послуги іноземних юристів у справі проти колишнього прем’єра Юлії Тимошенко, яку розглядав Європейський суд з прав людини.

Олександр Лавринович тричі був міністром юстиції України, переважно в урядах прем’єрів Віктора Януковича і Миколи Азарова.

Перед тим, наприкінці 1980-х років, він був одним із провідних діячів Народного руху України, в 1990-х роках тривалий час був заступником голови Руху, був одним із авторів Конституції 1996 року.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG