Доступність посилання

22 Травень 2017, Київ 21:04
Новини | Політика

ОБСЄ: сепаратисти повідомили про 100 тонн підручників для Луганська в російському «гумконвої»


(ілюстраційне фото)

Організація з безпеки і співпраці в Європі повідомляє, що луганські сепаратисти заявили про надходження у складі останнього наразі «гуманітарного конвою» з Росії ста тонн підручників.

Як повідомила Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ в Україні, в четвер, 30 липня, її члени відвідали в окупованому Луганську чотири склади, де спостерігали за розвантаженням 45 вантажівок із так званою «гуманітарною допомогою» з Росії. Відповідальний за склади сепаратист сказав спостерігачам, що у складі «конвою» було 408 тонн продуктів, 44 тонни медикаментів і медичних потреб, а також 100 тонн шкільних підручників.

Того дня, в четвер, інша місія ОБСЄ, Спостережна місія на російських пунктах пропуску «Гуково» й «Донецьк» у Ростовській області Росії, повідомляла, що через «Донецьк» Росія ввела в Україну частину цього «конвою» з 52 машин, із яких вантажівок було 46. Саме через російський «Донецьк» ідуть поставки до Луганська. При цьому, повідомили тоді в ОБСЄ, з тих вантажівок 45 було звичайних, а одна була рефрижератором.

Іншу частину таких «гумконвоїв», до окупованого Донецька, Росія вводить через пункт пропуску «Матвеєв Курган», куди спостерігачів ОБСЄ не допускає.

У Росії заявляли, що загалом у складі нинішнього, вже 34-го «гумконвою» було понад 100 автомобілів, які везли понад 1 тисячу тонн «гуманітарних вантажів», зокрема ліки, харчі і навчальну літературу.

Україна щоразу наголошує, що всі ці «гумконвої» Росія вводить в Україну незаконно, без згоди уряду України, з порушенням національного законодавства і загальновизнаної міжнародної практики, а переміщувані вантажі, такі як, зокрема, підручники за російськими шкільними програмами, які нині насаджують на окупованих територіях, часто взагалі не можуть бути визнані гуманітарними.

УСІ НОВИНИ

ВИБРАНЕ ВІДЕО

XS
SM
MD
LG