Доступність посилання

ТОП новини
20 Листопад 2018, Київ 01:42

Придніпровська ТЕС повністю зупинилася через нестачу вугілля


(ілюстраційне фото)

У Дніпропетровську в ніч на суботу повністю зупинилася Придніпровська ТЕС, повідомила менеджер із комунікацій станції Таміла Бурсова.

«Останній блок 8 відключений від мережі. З нуля годин Придніпровка згасає», – написала вона у фейсбуці.

За повідомленням електростанції, о 00:50 на Придніпровській ТЕС був зупинений останній, що залишався в роботі, енергоблок – на ТЕС повністю вичерпаний запас вугілля.

Як зазначили на підприємстві, відновлення роботи може відбутися «після накопичення обсягу антрациту, необхідного для стабільної роботи ТЕС в осінньо-зимовий період».

За повідомленням, раніше компанія імпортувала близько 2 мільйонів тон вугілля, щоб не припинити роботу ТЕС, яка, крім електроенергії, виробляє і тепло.

«Поки ми не можемо ні технічно, ні фінансово забезпечити поставку вугілля марки «А» в достатньому обсязі для Придніпровської ТЕС. Придніпровська ТЕС вимушено зупинена. Залізнична інфраструктура в зоні АТО значно пошкоджена, не вирішена проблема дефіциту локомотивної тяги і порожніх вагонів. Купувати вугілля за кордоном за чинного тарифу, що нижчий від собівартості, і боргу ДП «Енергоринок» перед теплоелектростанціями ДТЕК у розмірі 6,4 млрд грн немає можливості», – цитують на підприємстві директора з генерації електроенергії «ДТЕК Енерго» Дуйсена Мергалієва.

Однією з умов для того, щоб було можливо накопичити вугілля з метою відновити роботу, на підприємстві назвали «затвердження економічно обґрунтованого тарифу на вироблення електроенергії», адже «нинішній тариф на виробництво електроенергії для Придніпровської ТЕС тільки на 60% покриває витрати на виробництво електроенергії».

Придніпровська ТЕС із 29 грудня 2014 року працює у критичних умовах через брак антрацитового вугілля на станції, вивезення якого із зони АТО ускладнено бойовими діями, руйнуваннями залізничних шляхів у Донецькій і Луганській області. Ця марка вугілля в Україні видобувається тільки на низці шахт, що нині опинилися на тимчасово окупованих територіях.

ДТЕК – стратегічний холдинг, що керує трьома операційними субхолдингами з активами у традиційній енергетиці, в альтернативній енергетиці, у видобутку вуглеводнів. Входить до складу фінансово-промислової групи «Систем Кепітал Менеджмент» (СКМ), акціонером якої є Рінат Ахметов.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG