Доступність посилання

ТОП новини

«Комітет проти тортур» оголосив про остаточну ліквідацію в Росії


Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін
Голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін

Правозахисна організація «Комітет проти тортур» на конференції у Нижньому Новгороді Росії більшістю голосів її учасників проголосувала за свою ліквідацію. Повідомлення про це розміщене в суботу на сайті організації.

«Під час сьогоднішнього засідання конференції Каляпін (Ігор Каляпін – голова «Комітету проти тортур» – ред.) доповів, що в організації немає жодного майна і власних коштів, після чого виступив з повторною пропозицією ліквідувати організацію. Учасники конференції одноголосно проголосували «за», – йдеться в повідомленні.

У понеділок, 3 серпня, як кажуть в Комітеті, про рішення щодо ліквідації поінформують Міністерство юстиції Росії.

21 липня Мін’юст Росії оголосив попередження 12 некомерційним організаціям зі списку «іноземних агентів», серед яких і «Комітету проти тортур», про «відповідальність за порушення законодавства».

28 липня голова «Комітету проти тортур» Ігор Каляпін заявив, що єдиною причиною ліквідації організації є «норма закону, яка зобов'язує нас публічно брехати, заявляючи, що наша організація виконує функцію іноземного агента».

Комітет проти тортур був заснований правозахисниками в 2000 році. Крім діяльності в Росії, організація представляла інтереси росіян в Європейському суді з прав людини.

Закон про некомерційні організації-іноземні агенти діє в Росії від 2012 року. Він зобов’язує організації, що отримують фінансування з-за кордону і займаються політичною діяльністю, реєструватися у списку «іноземних агентів». При цьому визначення діяльності як «політичної» є широким. Для таких організацій встановлюється низка дискримінаційних вимог. Минулого року Мін’юстові Росії було надане право примусово вносити організації у цей реєстр.

XS
SM
MD
LG