Доступність посилання

ТОП новини

ЄС виключив 24 громадян Білорусі зі списку санкцій


МЗС Білорусі заявляє, що рішення Ради ЄС щодо виключення 24 білоруських чиновників із санкційного списку є «кроком у правильному напрямку» для покращення відносин між Мінськом та Брюсселем. Білоруське зовнішньополітичне відомство закликає Євросоюз зняти всі обмеження і санкції.

У заяві, опублікованій у понеділок, 3 серпня, йдеться також, що Мінськ продовжуватиме переговори з Брюсселем щодо нормалізації відносин.

Багато із 24 осіб, виключених зі списку санкцій ЄС, йдеться про візові обмеження та замороження рахунків, є міністрами та колишніми чиновниками. Серед них є колишня помічниця президента Білорусі Наталія Петкевич, екс-керівник його адміністрації Генадій Невіглас та 12 суддів.

У Раді ЄС не пояснили свого рішення щодо виключення білоруських політиків зі списку санкцій, але наголосили, що санкції проти Білорусі мають бути продовжені, оскільки не всі політв’язні звільнені і реабілітовані, а також не покращені умови для впровадження демократичних принципів та розвитку демократичного суспільства.

XS
SM
MD
LG