Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 02:02

Чільний представник «Талібану» заявив про відставку


Представництво «Талібану» в Досі в день відкриття, 18 червня 2013 року

Один із керівників «Талібану» оголосив про свою відставку на тлі боротьби за лідерство у цьому афганському угрупованні бойовиків.

У заяві від 3 серпня Саїд Мохаммад Таяб Агха заявив, що йде з посади директора політичного офісу «Талібану» у столиці Катару Досі. Цей офіс заснували в 2013 році, щоб уможливити мирні переговори «Талібану» й афганського уряду.

Агха також заявив, що вважає «історичною помилкою» рішення тримати в секреті загибель у 2013 році лідера «Талібану» Мулли Мохаммада Омара.

Повідомлення про це «Талібан» підтвердив минулого тижня.

Оголошення про те, що новим лідером талібів буде заступник Омара Мулла Мохаммад Ахтар Мансур, викликало незадоволення багатьох представників «Талібану» і було засуджене братом Омара.

Декілька командувачів «Талібану», за деякими даними, припинили бої до вирішення ситуації з лідером.

Агха у своїй заяві наголосив, що новий лідер «Талібану» має бути призначений «у присутності мужніх моджахедів в їхніх опорних пунктах всередині країни».

Речник «Талібану» Забігулла Муджахід сказав, що не може підтвердити заяву Агхи.

Мулла Ахтар Мохаммад Мансур, «міністр авіації» афганських талібів в період 1996-2001 років, був оголошений новим лідером угруповання 30 липня після підтвердження бойовиками смерті Омара.

XS
SM
MD
LG