Доступність посилання

ТОП новини

Порошенко підписав закон, який забороняє працівникам НАБ бути членами партій


Петро Порошенко
Петро Порошенко

Президент України Петро Порошенко підписав закон № 2492, який забороняє працівникам Національного антикорупційного бюро бути членами партій.

Закон був ухвалений Верховною Радою України16 липня 2015 року. Документом встановлено заборону співробітникам Національного антикорупційного бюро бути членами політичних партій. Також обмежується їхня участь у виборчих процесах – співробітники НАБ не можуть бути представниками місцевих організацій партій у виборчих комісіях.

Також антикорупційне бюро включено до числа державних органів, які беруть участь у боротьбі з організованою злочинністю, а також до кола суб’єктів забезпечення національної безпеки.

14 жовтня 2014 року Верховна Рада ухвалила закон про створення Національного антикорупційного бюро. Бюро є державним правоохоронним органом, на який покладається попередження, виявлення, припинення, розслідування та розкриття корупційних правопорушень, а також запобігання вчиненню нових. Завданням бюро є протидія кримінальним корупційним правопорушенням, які вчинені вищими посадовими особами та становлять загрозу національній безпеці.

Наразі в Україні триває конкурсний відбір детективів Національного антикорупційного бюро.

XS
SM
MD
LG