Доступність посилання

ТОП новини

Кремль: Путін і Олланд остаточно домовилися щодо «Містралів»


Збудовані для Росії «містралі» у французькому порті Сен-Назер, архівне фото
Збудовані для Росії «містралі» у французькому порті Сен-Назер, архівне фото

У Кремлі заявляють, що президенти Росії та Франції домовилися про припинення контракту на будівництво і постачання двох «Містралів».

«Президенти Росії і Франції ухвалили спільне рішення про припинення дії контракту на будівництво та поставку двох десантно-вертолітних кораблів-доків типу «Містраль», підписаного в червні 2011 року», – повідомили у Кремлі у середу, 5 серпня.

«Під час експертних переговорів, що пройшли у традиційному для російсько-французьких відносин дружньому ключі, вдалося досягти взаємоприйнятної домовленості про відшкодування російській стороні коштів, виплачених за контрактом, а також про повернення поставленого російського обладнання і матеріалів. Франція вже перерахувала згадані кошти і після повернення обладнання отримає право власності і зможе розпоряджатися обома кораблями», – зазначили у Кремлі.

Російська сторона наголошує, що вважає питання «Містралів» повністю врегульованим.

Наразі повідомлень про це від французької сторони немає.

31 липня президент Франції Франсуа Олланд заперечив повідомлення з Росії, що дві країни вже досягли домовленості про відшкодування у зв’язку з тим, що Париж не передав Москві замовлені нею два ударні вертольотоносці класу «Містраль» через її агресію в Україні. Як заявив тоді Олланд, дискусії щодо цього ще тривають, і рішення він ухвалить упродовж наступних кількох тижнів.

Франція зупинила передачу Росії замовлених нею двох ударних десантних вертольотоносців типу «Містраль» через агресію Москви в Україні. Париж заявляв, що ця передача була б можлива тільки в разі повного виконання Росією Мінських домовленостей про врегулювання на сході України. У Москві ж після хвилі погроз на адресу Парижа врешті стали говорити, що ці кораблі не так уже й потрібні Росії і що в разі зриву контракту вимагатимуть від Франції повернути вже сплачені кошти.

Сума контракту на будівництво двох таких кораблів для Росії становила, за повідомленнями, 1 мільярд 120 мільйонів євро.

Ударні десантні вертольотоносці класу «Містраль», чи, за французькою класифікацією, командно-штурмові кораблі, здатні нести 16 вертольотів, 4 десантні судна, 40 танків або до 70 бойових машин, із яких 13 танків, а також 450 бійців. Крім того, на кораблі є шпиталь майже на 60 місць. Можливість передачі Росії таких кораблів викликала великі застереження, в першу чергу в сусідів Росії, членів ЄС і НАТО – Польщі і трьох країн Балтії, а також у США.

XS
SM
MD
LG