Доступність посилання

ТОП новини

Глава управління МВС з повернення активів Тищенко: у мене є три місяці, щоб показати результат


Олена Тищенко
Олена Тищенко

Начальник управління МВС з повернення активів, одержаних злочинним шляхом, Олена Тищенко заявила, що не виключає свої відставки, якщо за три місяці не досягне результатів. Про це вона заявила в ефірі Радіо Свобода.

«Насправді працювати дуже складно, тому що система опирається, і навіть система МВС. Якщо за три місяці я результатів не покажу, принаймні таких, знаєте, з арештами, тоді я, мабуть, не буду обіймати цю посаду», – заявила Тищенко.

Місяць тому міністр внутрішніх справ Арсен Аваков повідомив, що створив у міністерстві управління для забезпечення повернення активів, здобутих злочинним шляхом.

За словами міністра, першими завданнями нового управління мають стати справи, пов’язані з Миколою Злочевським (колишнього міністра екології в Україні звинувачують у виведенні за кордон державних коштів), Сергієм Курченком (компанії якого звинувачують у шахрайстві і відмиванні грошей на великі суми), Дмитром Фірташем і його групою компаній чи Владиславом Каськівим і «Держінвестпроектом», який, як зазначає Арсен Аваков, сприяв виведенню в офшори суми в майже сто мільярдів докризових гривень.

Керівником управління призначена Олена Тищенко. Як зазначив Аваков, вона – юрист-міжнародник із 18-річним досвідом, яка спеціалізується на міжнародних фінансових злочинах.

Крім того, як написав Аваков, Тищенко «2013 року, беручи участь у міжнародному процесі, де фігурувала російська опозиція, як юрист захисту, стала суб’єктом атаки російських спецслужб».

У Росії ж тоді повідомляли, що Олену Тищенко, яка на той час була адвокатом суперечливого мільярдера й опозиційного діяча з Казахстану Мухтара Аблязова, підозрювали у співучасті у відмиванні суми у приблизно 3 мільярди 300 мільйонів доларів, яку, як стверджувала влада Казахстану, Аблязов нелегально вивів із країни. Пізніше Тищенко потрапила в Росії під амністію.

XS
SM
MD
LG