Доступність посилання

ТОП новини

Обама: конструктивні відносини з Іраном можливі


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама

Президент США Барак Обама заявляє, що конструктивні відносини з Іраном можливі завдяки угоді щодо скорочення ядерної програми Тегерана. Але американський лідер не думає, що це може статися негайно.

В інтерв’ю CNN, яке виходить в ефір у неділю, 9 травня, Обама наголосив, що «ядерні проблеми» мають вирішуватися у першу чергу.

За його словами, угода між Іраном та шістьма країнами світовими-лідерами про скорочення ядерної програми Тегерана в обмін на скасування міжнародних економічних санкцій щодо цієї країни, досягла мети «краще, ніж будь-яка альтернатива».

Барак Обама зазначив, що ядерна угода з Іраном відкриває шлях для обговорення широкого кола питань з цією країни. Як приклад від назвав ситуацію в Сирії.

Наразі проти цієї угоди різко і одностайно виступають республіканці, а також деякі демократи.

4 серпня голова комітету Конгресу США з міжнародних відносин республіканець Ед Ройс вніс до нижньої палати парламенту проект резолюції несхвалення ядерної угоди з Іраном. Раніше конгресмен Пітер Роскем повідомив, що 218 з 434 депутатів Конгресу зобов’язалися голосувати проти угоди з Іраном – усі вони республіканці.

Наразі невідомо, чи вистачить у противників угоди голосів, щоб подолати вето, яке, як очікується, президент Барак Обама накладе на рішення про несхвалення угоди.

Лідер демократичної меншості у палаті представників Ненсі Пелосі сказала, що вона очікує, що демократи будуть голосувати за підтримку ядерної договору з Іраном.

Конгрес США до 17 серпня має дати свою оцінку угоді з Іраном, яка обмежує ядерні можливості Тегерана в обмін на зняття економічних санкцій.

XS
SM
MD
LG