Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 21:33

Афганські таліби засудили відео «Ісламської держави» зі стратою людей


Афганський ісламістський рух «Талібан» засудив відеозапис, у якому, як виглядає, бойовики ісламістського угруповання «Ісламська держава» підривають вибухівкою зв’язаних афганців.

За словами талібів, жорстоко страчені вибухом люди – сивобороді старшини племен чи звичайні селяни.

Таліби заявляють, що ця й інші схожі жорстокі дії «жменьки безвідповідальних невігласів, які прикриваються ісламом і захистом мусульман», неприпустимі.

Відеозапис, про який ідеться, був зроблений, найімовірніше, на сході Афганістану, де «Талібан» і «Ісламська держава» вже кілька місяців воюють між собою. У ньому ісламісти назвали страчених «відступниками» від «справжнього ісламу», що підтримували талібів чи владу Афганістану.

Талібів самих багато разів звинувачували в жорстоких стратах невинних цивільних людей. Але після появи в Афганістані бойовиків, що пов’язують себе з угрупованням «Ісламська держава», відомим особливою жорстокістю до всіх незгодних, таліби виступили проти них.

Крім того, до лав «Ісламської держави» останнім часом переходить дедалі більше талібів, і тепер це угруповання становить «загрозу зсередини» самому існуванню «Талібану».

XS
SM
MD
LG