Доступність посилання

ТОП новини
25 Вересень 2018, Київ 23:52

Кримчан, «зіпсованих українською», вчитимуть російській мові


(ілюстраційне фото)

У Росії на форумі «Територія смислів» у так званому «конвеєрі проектів» переміг проект «Гарна російська», який передбачає просування у Криму законопроекту про помилки у російській мові, зокрема у зовнішній рекламі.

У середу, 12 серпня, автор проекту Максим Шереметьєв повідомив ТАСС, що він домігся виділення йому гранту розміром 250 тисяч рублів. Шереметьєв стверджує, що кримчани неграмотні через те, що їх «примушували вчити українську».

«Справа у тому, що кримчан 24 роки змушували вчити українську і повністю забувати російську», – зазначає Шереметьєв. Саме тому, за його словами, багато жителів півострова «не бачать спотворень норм мови у таких фразах, як «где ты будешь отмечать свое день рожденье» або «какое вкусное кофе».

«Наше завдання – підвищити рівень грамотності кримчан за рахунок створення онлайн-бібліотек, просування у регіоні закону про помилки у зовнішній рекламі, розміщення роликів у транспорті, роздачі листівок», – уточнив Шереметьєв.

Як повідомляється, ця ініціатива стала одним із 20 проектів, які посіли перше місце на «конвеєрі проектів» зміни лідерів соціальних неурядових організацій молодіжного освітнього форуму «Територія смислів на Клязьмі». Ще 56 проектів за підсумками захисту отримали гранти розміром 150 і 100 тисяч рублів.

Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Київ і Захід не визнають цього і вважають Крим українською територією.

Ваша думка

Показати коментарі

Recommended

XS
SM
MD
LG