Доступність посилання

ТОП новини
17 Червень 2019, Київ 02:33

У Сімферополі «просувають» космічну тему замість пам'ятника Амет-Хану Султану


Відкриття пам'ятника Корольову і Гагаріну у Сімферополі

Сімферопольський сквер біля кінотеатру «Космос» хочуть назвати «Парком космонавтики». Як повідомляє прес-служба сімферопольського міської ради, це питання обговорювали на засіданні постійного комітету з питань архітектури, містобудування та земельних відносин.

За повідомленням «Крим.Реалії», 13 квітня у Сімферополі на вулиці Гагаріна перед кінотеатром «Космос» відкрили гранітні пам’ятники першому льотчику-космонавту Юрію Гагаріну та конструктору ракетно-космічної техніки Сергію Корольову.

2009 року у цьому сквері влада Сімферополя планувала встановити пам’ятник льотчику, двічі Герою Радянського Союзу Амет-Хану Султану до дев’яносторіччя від дня його народження.

У жовтні 2010 року діючий на той час мер Сімферополя Геннадій Бабенко, повідомляв, що на засіданні містобудівної ради затверджено план пам’ятника вартістю майже 4 мільйони гривень. Передбачалося також створення ландшафтного куточка у сквері перед кінотеатром.

Верховна Рада України у травні цього року привласнила міжнародному аеропорту «Сімферополь» ім’я двічі Героя Радянського Союзу, льотчика-випробувача Амет-Хана Султана.

Радянський льотчик Амет-Хан Султан здійснив 603 бойові вильоти, збив особисто 30 і в складі групи – 19 літаків люфтваффе. За час льотної роботи пілот освоїв близько 100 типів літальних апаратів, його наліт склав 4237 годин. 1 лютого 1971 року Амет-Хан Султан загинув при виконанні випробувального польоту на льотній лабораторії Ту-16. Був похований на Новодівичому цвинтарі в Москві.

Росія анексувала український Крим у березні 2014 року. Київ і Захід не визнають цього і вважають півострів українською територією.

Ваша думка

Показати коментарі

XS
SM
MD
LG