Доступність посилання

ТОП новини

Суд над журналісткою Ісмаїловою в Баку триває, на вулиці протест


Хадіджа Ісмаїлова
Хадіджа Ісмаїлова

Суд у столиці Азербайджану Баку відновив слухання у справі журналістки Хадіджі Ісмаїлової, заарештованої вісім місяців тому. Журналістів знову не пустили на слухання.

Декілька представників ЗМІ принесли зелені і червоні кульки – кольорів прапора Азербайджану – прив’язані до портрету Ісмаїлової і відпустили їх біля будівлі суду.

Прихильники журналістки скандували: «Свободу Хадіджі!»

39-річну Ісмаїлову, яка співпрацює з Радіо Свобода, звинувачують в ухиленні від сплати податків, незаконній підприємницькій діяльності та зловживанні повноваженнями.

Сторона захисту й міжнародні правозахисні організації стверджують, що звинувачення щодо журналістки є політично мотивованими і їх можна вважати розплатою за розслідування фінансових операцій, здійснених президентом Азербайджану Ільгамом Алієвим та членами його родини.

Журналістка отримала нагороди за висвітлення корупції в Азербайджані.

За час ув’язнення заклики щодо звільнення Ісмаїлової розміщували провідні світові медіа.

15 травня головний редактор Радіо Вільна Європа – Радіо Свобода Ненад Пеїч сказав, що ув’язнення Ісмаїлової «не має нічого спільного з якимсь її правопорушенням – воно має на меті змусити Хадіджу і Радіо Свобода замовкнути, і ніщо інше».

Також на початку травня неурядова організація ПЕН-центр у Нью-Йорку заочно вручила Хадіджі Ісмаїловій нагороду як в’язневі сумління.

XS
SM
MD
LG