Доступність посилання

ТОП новини

У Москві помер актор і режисер Лев Дуров


Лев Дуров
Лев Дуров

У Москві у віці 83 років помер народний артист СРСР і Росії Лев Дуров.

На початку серпня Дурова доправили до лікарні у важкому стані з підозрою на інсульт. Йому поставили діагноз «гостра серцева недостатність». Через тиждень стан актора ускладнився пневмонією. За добу до смерті лікарі провели акторові термінову операцію, але врятувати його їм не вдалося.

Лев Дуров народився 23 грудня 1931 року в Москві. У 1954 році Дуров закінчив школу-студію МХАТ і приєднався до трупи Центрального дитячого театру. Потім кілька років пропрацював у Ленкомі, а в 1967 році вступив у Театр на Малій Бронній, де пропрацював до кінця життя.

Актор зіграв більше ніж 200 ролей у кіно. Найбільш відомі фільми з його участю: «Я крокую по Москві», «Велика перерва», «Д’Артаньян і три мушкетери», «Озброєний і дуже небезпечний», «Ходіння по муках», «Діаманти для диктатури пролетаріату», «Людина з бульвару Капуцинів», «Сімнадцять миттєвостей весни».

Дуров також озвучував мультфільми. Так, його голосом говорив пес Шарик із мультика про Простоквашино.

У 1990 році Лев Дуров отримав звання «Народний артист СРСР».

Лев Дуров брав участь у мультимедійному проекті «Знайти свого метелика» на Радіо Свобода, мета якого допомогти дітям, які страждають від важкого захворювання бульозний епідермоліз, так званим дітям-«метеликам». Він також був гостем програми «Обличчям до обличчя».

(Фрагмент програми Володимира Кара-Мурзи «Свідок століття», що вийшла в ефір на каналі НТВ у 2000 році)

XS
SM
MD
LG